Kolay İade

Ürün iadesi

Ürünümü iade etmek istiyorum, İade Şartları nedir, hangi ürünleri iade edebilirim?

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde Saglikliveguzel.com’a başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz.

İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallar, tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar, gazete, dergi gibi süreli yayınlar, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar için cayma hakkı kullanılamaz.

Ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

Siparişimdeki hediye ürünü iade edebilir miyim?

Sitemizde bedava ürün olarak satılan ürünlerin tek başına iade işlemi yapılmamaktadır. Hediye ürünün İade alınması işlemi ancak ana ürün ile birlikte gönderildiğinde gerçekleştirilmekte olup hem ana ürünü hem de hediye ürünü aynı anda göndermeniz gerekmektedir. Bu sebeple her iki ürün için de iade talebinizin olması gerekmektedir. Gelen ürünlerin her ikisi için de iade işlemi yapılacak ve sadece ana ürüne ödediğiniz bedel size geri iade edilecektir.

*İade işlemi için göndereceğiniz ürünlerde eğer hediye ürününüz de varsa iade sırasında ana ürün ile birlikte hediye ürünü de bize göndermelisiniz.

Ürünümü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Ürün iade işlemleriniz için bize telefon veya e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

• İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

• Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.

Ürünü gönderdikten sonra süreci nasıl takip edeceğim?

• Ürününüz Saglikliveguzel.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası(*) kontrol edilecektir.

• İade işleminin onaylanması durumunda, iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 2 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.

• İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise ilgili ürün, adresinize geri gönderilecektir.

(*) İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmelidir.

İade ettiğim ürünün parasını ne zaman ve nasıl geri alabilirim?

Gönderdiğiniz ürün/ürünler, Saglikliveguzel.com tarafından iade işleminin onaylanması durumunda 2 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir. Hesabınıza yansıması bankalara göre değişiklik göstermektedir.

Arızalı / Bozuk İşlemleri

Yeni aldığım ürün arızalı/bozuk çıktı, ne yapmalıyım?

Elektrikli/Elektronik ürünlerde üründeki sorun öncelikli olarak ilgili ürünün teknik servisine gönderilmelidir. Teknik servis tarafından iade/değişim yapılabilir belgesi ile birlikte isteğiniz doğrultusunda iade/değişim yapılabilmektedir.

Garanti belgesi

Garantili ürünlerin faturası garanti belgesi yerine geçmektedir. Garanti işlemleriniz için faturanızı saklayınız.

Garanti belgemi / Faturamı kaybettim, ne yapmalıyım?

Bize telefon veya e-posta yoluyla ulaşırsanız size faturanızın bir kopyasını e mail ile yollayabiliriz.

Teslimat sırasında ürünüm hasarlı çıktı, ne yapmalıyım?

Aldığınız ürün ‘hasarlı’ ya da ambalajı ‘deforme’ ise bunun için ‘Kargo Hasar Tespit Tutanağı’ gerekmektedir. Aksi takdirde ürününüz için yapacağınız ‘hasar bildirimi’ kabul edilmeyecektir.

Kargodan ürünü teslim alırken ne yapmam gerek?

Ürününüzü teslim alırken kontrol etmenizi ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi özellikle öneririz. Eğer bu aşamada bir tespitte bulunursanız kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi rica ederiz.

Kargo tarafından Saglikliveguzel.com’a, ürünün hasarlı olduğuna ilişkin bilgilendirme yapıldığında; ürünün iade işlemleri başlatılacak ve gerekli işlemler yapılacaktır.

Üründe hasar olduğunu kargodan ürünü teslim aldıktan sonra fark etttim, ne yapmam gerek?

“Kargo Tespit Tutanağı” olmadan teslim alınan ürünlerdeki hasardan/deformasyondan Saglikliveguzel.com sorumlu değildir.

Ürün Onarımı

Kullanmakta olduğum ürünüm arızalandı, onarımı için ne yapmalıyım?

Satın aldığınız ve “Garanti Belgesi”ne sahip ürünler, teslim aldığınız tarihten itibaren ürünün Garanti Belgesi’nde belirtilen “garanti süresi” kapsamında, üretici ya da ithalatçı firma garantisindedir. Bu süre dahilinde yetkili servise ürünün faturası ve garanti belgesi ile tamir ettirebilirsiniz. Ayrıca, ürünlerinizi direkt olarak Yetkili Servis’e ulaştımanız, size kargoda geçen süreden zaman kazandıracaktır.

Kullanıcı hatasından kaynaklanan arıza/kusurlarda garanti süresi kapsamında ücretsiz onarım hizmeti verilmez.

Siparişimdeki ürünler eksik geldi. Ne yapmalıyım?

Öncelikle size ulaşan faturadaki ürünler ile paket içindeki ürünleri kontrol ediniz. ‘Sipariş Takibi’ sayfasından siparişlerinizin kargoya verilme tarihlerini ve ürün durumunu kontrol edebilirsiniz.

Kontrolleriniz sonrasında size eksik bir ürün ulaştı ise; bize telefon veya e-posta yoluyla başvuruda bulunmanızı rica ederiz. Gerekli incelemeler tarafımızdan hızlıca yapılarak ve eksik ürün tarafınıza gönderilecektir.

Garanti belgesi kaşelenmemiş. Ne yapmalıyım?

Satın aldığınız ürünler, siparişleriniz doğrultusunda tedarikçi firmalardan bize kapalı paket halinde gelir ve ürün paketleri açılmadan size gönderilir. Paket içinde bulunan garanti belgeleri bu nedenle tarafımızdan kaşelenememektedir. Fatura garanti belgesi yerine geçmektedir.

Yanlış Ürün İşlemleri

Siparişimdeki ürün/ürünler yanlış geldi. Ne yapmalıyım?

Siparişini verdiğiniz ürün yerine faturanızda yazan ve koliden çıkan ürün birbiri ile aynı değilse ürününüzle ilgili yaşadığınız sorunları için, ürünün elinize geçmesinden itibaren 14 gün içinde tarafımıza başvurabilirsiniz. Başvurunuzun ardından size verilen ‘kargo gönderi kodu’ ile ürününüzü hiçbir “kargo ücreti” ödemeden geri gönderebilirsiniz.

Ürününüz Saglikliveguzel.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelenmek üzere işleme alınır. Tedarikçi firma ve lojistik tarafından yapılan inceleme sonrasında doğru ürün değişimi yapılarak ürün adresinize yeniden gönderilir. Ürünle ilgili yapılan incelemede üründe herhangi bir yanlışlık tespit edilemez ise ve ürünün orjinalliği bozulmamış ise size de bilgisi verilerek iadesi alınabilir.